הקמת גינות

הקמת גינה ע"י גנן מקצועי

יש הרבה דברים שצריך לקחת בחשבון בעת הקמת גינה ועיצוב חצר פרטית. יש לקחת בחשבון את גודל החצר, האקלים ואיזה צמחים מתאימים לאקלים זה. ישנם גם סגנונות עיצוב רבים ושונים שתוכלו לבחור מהם, כאשר המוקד יהיה: הקמת גינות לפי הסגנון האישי שלכם.

ראשית, עליכם להחליט איזה סוג גינה אתם רוצים בחצר שלכם. למשל, אתם יכולים לבחור בגינה מסורתית או ללכת על גינה מודרנית יותר. גנים קלאסיים מחולקים בדרך כלל לרבעים מוגדרים, בעוד שגנים מודרניים יותר מחולקים בדרך כלל בצורה יותר אמורפית, כלומר ללא חלוקה מאוד מוגדרת. כמו כן, בעת הקמת גינות, עליכם להחליט היכן הגינה תמוקם בחצר ולוודא שהיא משלימה את הארכיטקטורה של הבית שלכם ומאפיינים אחרים בחצר הפרטית.

הקמת גינות

שלב בחירת צמחים לגינה 

בסופו של דבר, יש הרבה דברים שצריך לדעת לפני שמקימים גינה. אתם צריכים לדעת אילו צמחים מתאימים ביותר לאזור שלכם, איזה סוג אדמה יש לכם, כמה אור שמש הגינה מקבלת, צריך לקחת בחשבון תכנון השקיה, הדברת מזיקים ודישון ועוד.  אבל אולי הכי חשוב, בחרו את הצמחים שתשתלו בגינה.

אתם יכולים ללכת על צמחים רב שנתיים או עונתיים, תלוי כמה זמן וטיפול אתם רוצים להשקיע בתחזוקתם ובגינון. אם תרצו גינה מאוד מוגדרת ומסודרת, תצטרכו לוודא שכל הצמחים שתולים בצורה סימטרית, ושיש שביל ברור בין הצמחים עבור אנשים ללכת דרכו. אם אתם רוצים מראה טבעי לגינה שלכם, הקמת גינות במקרה זה תכלול שיחים מפוזרים ולאו דווקא מסודרים סימטרית.

איך לתכנן הקמת גינות? אפשר בעזרת אדריכל נוף?

בשורה התחתונה, תכנון הפריסה של עיצוב החצר יכול להיות פשוט כמו לשרטט עיצוב גס על נייר או לתכנן עיצוב בתוכנת מחשב. כך או כך, התוכנית שלכם צריכה לכלול את מקום וייעוד עבור כל שטח ושביל  שיחברו בין חלקים שונים של החצר. ואם תרצו ישנם גם אנשי מקצוע העוסקים בתחום הקמת גינות, למשל, אדריכלי נוף.

אדריכלי נוף אמונים על עיצוב והקמת גינות ונופים. הם עובדים עם מגוון לקוחות כדי ליצור חללים יפים ופונקציונליים. בתוך כך, אנשי מקצוע אלו צריכים להתחשב בסביבה הטבעית בעת הקמת גינות ועיצוב שלהן. התהליך מתחיל בדרך כלל בפגישה ראשונית שבה אדריכל הנוף ידון באיזה סוג של שטח דרוש ובאילו חומרים זמינים באתר. לאחר מכן הם יעלו תוכנית הכוללת סקיצות, שרטוטים ודגמים מוקטנים של גינתכם העתידית.

איך אפשר להוזיל עלויות הקמת גינות ועיצב חצר פרטית?

אנשים רבים אינם מודעים לעלויות שיגרמו להם כאשר יתחילו את הגינה הביתית שלהם. לעתים קרובות הם חושבים שגינה היא דרך זולה ומהירה לייפות את הנכס שלהם. אך לא כך הדבר, שכן ישנן הוצאות רבות שיש לקחת בחשבון בעת הקמת גינות. בתוך כך, בדיקה בפורטל אינטרנטי והשוואת מחירים בין חברות הקמת גינות, זו כנראה ההמלצה הכי חמה שנוכל לתת לכם.

עוד בנושא